Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Remi Arsenala i Liverpula Empty
PočaljiNaslov: Remi Arsenala i Liverpula   Remi Arsenala i Liverpula Icon_minitimeNed Dec 21, 2008 11:44 pm

Posljednji derbi “velike četvorke”u prvom djelu engleskog šampionata prošao bez pobjednika. Njukasl i Vest Bromvič Albion u finišu do slavlja.

Arsenal je na “Emirejtsu” dočekao Liverpul sa ciljem da pobjedom smanji zaostatak za prvoplasiranom ekipom na pet bodova. Londonska ekipa bolje je započela meč i u 24. minutu došla u vođstvo sjajnim golom Robina Van Persija u 24. minutu.

Međutim, od tog trenutka Liverpul postaje agresivniji i konkretniji. Gosti su sve više stezali obruč pred golom Almunije, pa je Arsenalova odbrana popustila krajem prvog djela. Kin je efektnim poluvolejom poravnao rezultat, da bi do odlaska na pauzu šanse za “redse” propustili Džerard i Kajt.

“Tobdžije” su na poluvremenu ostali bez kapitena Fabregasa, koji je napustio igru zbog povrede ligamenata, a dodatne glavobolje Arsenu Vengeru prouzrokovao je drugi žuti karton Emanuela Adebajora u 62. minutu. Liverpul, uprkos brojčanoj prednosti, nije bio pretjerano ofanzivan, gosti su ozbiljnije zaprijetili tek u finišu meča, preko Agera i El Zara, ali je rezultat ostao nepromijenjen.

Njukasl i VBA u dramatičnim završnicama došli su do pobjeda nad Totenhemom i Sitijem. „Svrakama“ je trijumf donio irski reprezentativac Demijan Daf, a za radost na „Houtornsu“ pobrinuo se Roman Bednar,u sudijskoj nadoknadi.