Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Bayern slavio, remi Lyona i Fiorentine Empty
PočaljiNaslov: Bayern slavio, remi Lyona i Fiorentine   Bayern slavio, remi Lyona i Fiorentine Icon_minitimeČet Sep 18, 2008 12:36 am

Bayern slavio, remi Lyona i Fiorentine Lyon_fiorentina
Bayern je golom Van Buytena slavio protiv Steaue dok je ogled Lyona i Fiorentine završen bez pobjednika 2:2, mada su gosti imali dva gola prednosti.

Dominacija Bayerna je urodila plodom u 15. minuti kada je Van Buyten glavom pogodio mrežu nakon centaršuta Schweinsteigera. Steaua uzvraća udarcem Lovina a odbijenu loptu Semedo ne uspijeva ubaciti u gol. Pokušao je i Moreno a Rensing je nogama loptu skrenuo u stativu. Luca Toni je u dva navrata imao izglednu priliku za postizanje gola, no na odmor se otišlo s prednošću Bayerna 1:0.

Veliku priliku za poravnanje propušta Bernhartd u 58. minuti kada iz stopostotne prilike pogađa stativu. Steaua je u drugom dijelu bila bolja momčad ali to nije uspjela kapitalizirati, te je Bayern sačuvao minimalnih 1:0 što je bilo dovoljno za pobjedu.

Fiorentina je na Gerlandu povela u 12. minuti kada je Gilardino glavom pogodio nakon odličnog ubacivanja Zaurija. Gosti su mogli povećati vodstvo ali je sjajan udarac Almirona završio na stativi. Najbolju šansu za izjednačenje propustio ja Fred kada je bio za malo neprecizan. Fiorentina je do poluvremena uspjela povećati vodstvo, a strijelac je ponovo Gilardino koji glavom pogađa mrežu nakon sjajne akcije i centaršuta Mutua.

Lyon je smanjio u 72. minuti kada je Piquione pogodio nakon asistencije Benzeme, a ovaj gol je izazvao velike proteste gostiju jer je Zauri ležao povrijeđen, no to nije spriječilo Piquiona da postigne pogodak. Domaćin je poravnao na 2:2 u 86. minuti golom Benzeme nakon uigrane akcije iz slobodnog udarca, a to je bio i konačan ishod ovog zanimljivog susreta.