Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Šest golova Arsenala u Carling kupu Empty
PočaljiNaslov: Šest golova Arsenala u Carling kupu   Šest golova Arsenala u Carling kupu Icon_minitimeSre Sep 24, 2008 1:44 am

Šest golova Arsenala u Carling kupu Arsenal_23_09
Večeras je odigrano deset susreta trećeg kola engleskog Carling kupa, a između ostalih su prolaz u osminu finala ovjerili Liverpool, Manchester United i Arsenal koji je sa 6:0 deklasirao Sheffield Uniteda.

Puno više od večerašnje pobjede od čak 6:0 nad Sheffield Unitedom će se pamtiti postava Arsenala koju je na teren izveo Arsene Wenger. Naime, francuski stručnjak je u trećem kolu Carling kupa odlučio pružiti priliku najmlađoj početnoj postavi u istoriji Arsenala čiji je prosjek starosti bio tek 19,2 godine. Klupa Arsenala je bil čak i mlađa jer su rezerve u prosjeku imale 17,7 godina.

No i sa „klincima“ na terenu je Arsenal pokazao svu svoju snagu i nesretnog Sheffield Uniteda ponizio sa čak šest golova. Goleadu Topnika je sa dva gola otvorio Nicklas Bendtner, a potom je susret obilježio Carlos Vela koji je postigao čak tri gola. Osim njih dvojice se još u 57. minuti u strijelce upisao Jack Wilshere koji je tada postigao već peti večerašnji gol Arsenala.

Pored Arsenala su prolaz u osminu finala Carling kupa večeras obezbijedili Liverpool i Manchester United koji su igrali u puno iskusnijim sastavima. Zahvaljujući golovima Daniela Aggera i Lucasa Leive, Redsi su na Anfledu sa 2:1 bili bolji od Crewea, dok je Manchester na Old Traffordu sa 3:1 bio bolji od Middlesbrougha. Golove za Vragove su večeras postigli Cristiano Ronaldo, Ryan Giggs i Nani.

U ostalim mečevima vrijedi spomenuti pobjedu od 3:2 Leeds Uniteda nad Hartlepoolom koju je ovom posrnulom velikanu golom u poslednjoj minuti donio Andy Robinson. Od premierligaša je danas takmičenje završio Fulham koji je poražen na gostovanju kod Fulhama i West Ham koji je poražen kod Watfroda, dok je Sunderland tek boljim izvođenjem penala bio bolji od Northamptona.