Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

DOMA BEZ POBJEDE Empty
PočaljiNaslov: DOMA BEZ POBJEDE   DOMA BEZ POBJEDE Icon_minitimeČet Jun 19, 2008 10:12 pm

Furija i s drugom postavom bolja od Grka (2:1)
Guiza u 88. minuti osigurao slavlje Španjolske
Nakon što je Furija pobjedama protiv Rusije i Švedske osigurala nastup u četvrtfinalu španjolski izbornik Luis Aragones odlučio je očekivano odmoriti najveće zvijezde kako bi što spremnije dočekale okršaj s Italijom. S druge strane, Grci su se pobjedom željeli oprostiti od Eura, na kojem je branitelj naslova doživio potpuni debakl.

Prvu priliku na utakmici propustili su izabranici Otta Rehhagela. U 5. minuti Dellas je udarcem glavom sa pet metara pucao u dobro postavljenog vratara Reinu. Za razliku od motiviranih Grka, Španjolci nisu pokazivali previše želje za napadom. Očito je da su crveni susret u Salzburgu shvatili kao lakši trening. Ipak, u 23. minuti Xabi Alonso mogao je spektakularno osramotiti iskusnog grčkog vratara Nikopolidisa, na kojega je očito kiks u utakmici s Rusijom ostavio dubok trag. Liverpoolov veznjak pokušao je s centra prebaciti Nikopolidisa, no na njegovu nesreću, lopta je prohujala nekoliko centimetara pokraj desne vratnice.

Novi dvoboj Alonsa i Nikopolidisa uslijedio je šest minuta poslije toga, kada je Alonso s dvadesetak metara tukao pokraj gola. U 38. minuti ponovo je najbolji španjolski igrač Xabi Alonso testirao budnost grčkog čuvara mreže; lopta je poslije udarca s dvadesetak metara otišla pokraj lijeve vratnice.

Kazna za promašaje stigla je Španjolce u 43. minuti. Karagounis je ubacio za Charisteasa, koji je udarcem glavom s desetak metara poslao loptu u desni donji kut vratara Reine. Poslije mnogo teških trenutaka bijeli su dočekali barem mali trenutak radosti.

Nastavak dvoboja počeo je španjolskim napadima. U 53. minuti ponovo je na sceni sveprisutni Xabi Alonso, koji je sjajnim udarcem s tridesetak metara uzdrmao desnu vratnicu Nikopolidisova gola. Dvije minute poslije toga Dellas je spriječio De la Redov pokušaj. U 57. minuti Aragones je pokušao razbuditi momčad uvođenjem Cazorle umjesto neprimjetnog Inieste. Nakon četiri minute Španjolci su uspjeli izjednačiti. Guiza je glavom proslijedio loptu za natrčalog De la Reda, koji je desnom nogom s desetak metara pogodio lijevi gornji kut.

Tek što se krenulo s centra Charisteas se mogao po drugi put upisati u listu strijelaca. Visoki centarfor uspio je zaobići Reinu, ali pogodio je samo vanjski dio mreže.

Postignuti pogodak popravio je raspoloženje na španjolskoj klupi, ali živčani Aragones tražio je od svojih igrača još jači pritisak na grčki gol. U 73. minuti Guiza je mogao produbiti agoniju branitelja naslova. Fabregas je uposlio Guizu, koji je izašao sam pred Nikopolidisa, ali iskosa s desne strane tukao je pokraj desne vratnice.

Španjolci su prema željama izbornika do potpunog preokreta i treće pobjede došli u 89. minuti kada je Garcia ubacio za Guizu, koji je snažnim udarcem glavom s pet metara pod prečku matirao Nikopolidisa. Španjolci su stopostotni, a Grci bez boda.

- Zadovoljan sam igrom pričuva koji su pokazali da se na njih može najozbiljnije računati. U prvom poluvremenu bili smo skloni nepotrebnim komliciranjima pred grčkim golom, ali smo u nastavku susreta pokazali svoje pravo lice. Bez obzira na mnogobrojne izmjene propustili smo nekoliko izglednih prigoda za pogodak, ali smatram da je naša pobjeda potpuno zaslužena - istaknuo je španjolski izbornik Luis Aragones.

- Tražio sam od igrača da na rastanku od Eura igramo napadački. Zadovoljan sam prikazanom igrom, a uz malo više koncentracije u obrani izbjegli bismo poraz. Ne želim nikoga kriviti za loš rezultat, najmanje igrače, koji su dali sve od sebe u sve tri utakmice. Za podrobnije analize bit će vremena - zaključio je grčki izbornik Otto Rehhagel.
MiLeNa*BeCkS

Ženski
Broj poruka : 3227
Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

PočaljiNaslov: Re: DOMA BEZ POBJEDE   DOMA BEZ POBJEDE Icon_minitimePet Jun 20, 2008 4:58 pm