Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Chelsea uvjerljiv, QPR iznenadio Villu Empty
PočaljiNaslov: Chelsea uvjerljiv, QPR iznenadio Villu   Chelsea uvjerljiv, QPR iznenadio Villu Icon_minitimeČet Sep 25, 2008 1:28 am

Chelsea uvjerljiv, QPR iznenadio Villu Chelsea_24_9_08
Večeras je odigran jedan meč drugog i pet mečeva trećeg kola engleskog Carling kupa u kojima su plasman u osminu finala obezbijedile ekipe Queens Park Rangersa, Blackburna, Wigana, Tottenhama i Chelsea.

Nakon što su sinoć plasman u osminu finala ovjerili Arsenal, Liverpool i Manchester United, večeras je uspješan nastup velike četvorke u trećem kolu Carling kupa potvrdila ekipa Chelsea koja je bez većih problema u gostima bila bolja od Portsmoutha koga je deklasirala sa čak 4:0. Dva gola za Plavce je postigao Frank Lampard, jedan sa biječe tačke, a još su se u strijelce upisali Florent Malouda i Salomon Kalou.

Pored Chelsea je večeras najuvjerljivija bila ekipa Wigana koja je u gostima sa 4:1 bila bolja od Ipswicha koji se veći dio susreta dobro držao, ali je na kraju ipak pretrpio težak poraz. Svih pet golova na ovom meču je postignuto u drugom poluvremenu, a precizni za Wigan su bili Lee Cattermole, Olivier Kapo, Paul Scharner i Henri Camara. Jedini gol za Ipswich je postigao Jonathan Walters.

Naslov osvajača Carling kupa brani ekipa Tottenhama koja je takmičenje otvorila na gostovanju kod Newcastlea, u dvoboju dvije trenutno poslednjeplasirane ekipe Premier lige. Posle ovog meča se kriza još više produbila u Newcastleu, dok se u Tottenhamu mogu utješiti večerašnjom pobjedom od 2:1 i prolaskom u narednu rundu. Golove za Spurse su postigli Roman Pavlyuchenko i Jamie O'Hara, dok je jedini precizan za Newcastle bio Michael Owen.

Što se trećeg kola Carling kupa tiče, najveće iznenađenje je napravila ekipa Queens Park Rangersa koja je večeras u Birminghamu iz takmičenja izbacila domaću Aston Villu koju je savladala sa minimalnih 1:0. Jedni gol za QPR je postigao Damion Stewart, a jedan gol je odlučio i pobjednika u duelu Blackburna i Evertona gdje je domaći tim sa 1:0 slavio golom Martina Olssona.

Večeras je odigran i poslednji susret drugog kola Carling kupa koji je bio i jedini večerašnji koji je otišao u produžetke, ali i odlučen izvođenjem penala. U njemu su nakon regularnih 90 minuta 1:1 igrali Brighton i Manchester City, a produžeti su donijeli po još jedan pogodak u obje mreže i nakon 120 minuta rezultat 2:2. Ipak, više sreće prilikom izvođenja penala je imao Brighton koji će u trećem kolu ugostiti Derbya.