dado_ramos

Broj poruka : 227
Datum upisa : 23.05.2008

Rukometaši u borbu za medalje Empty
PočaljiNaslov: Rukometaši u borbu za medalje   Rukometaši u borbu za medalje Icon_minitimeSre Avg 20, 2008 8:16 pm

Nakon dviju gorkih jutarnjih pilula, rukometaši su ostali posljednje utočište nade za momčadsku medalju Hrvatske u Pekingu. Protivnici su bili Danci, momčad koja je ovu zlatnu generaciju već koštala dviju europskih bronci i jednoga zlata. No ovo nije europsko prvenstvo, Olimpijske igre još su uvijek 'hrvatsko dvorište'

Protiv izuzetno brzih Danaca krenuli smo s obranom 5-1 i to se pokazalo kao sjajan protuotrov. Vori, bekovi i Alilović zatvorili su prilaze golu i nakon uvodnog gola Danaca krenuo je uragan koji je predvodio Goran Šprem. Uskoro je bilo 7:2 za branitelje naslova, a Červarova rezerva ekspresno je došla do pet golova. Dugo nitko nije tako iskontrirao Dance.

Bilo je iluzorno očekivati da će susret biti riješen u ranoj fazi, no dirigentska palica u ruci Ivana Balića, vratar Alilović koji je držao postotak obrana iznad 50 posto i hitri Šprem izazivali su optimizam. Do rezultata 10:5 imali smo pet razlike, no ona se polako topila i Danci su se vratili na 11:11. Ipak, Balić i društvo pronalaze novi impuls prije odmora i cepelinom Metličića postavljaju 14:12 nakon trideset minuta igre.

U drugom poluvremenu probudio se najubojitiji protivnički strijelac, krilo Lars Christiansen. Sedmerac i tri kontre donijeli su novi egal, pa i prvo vodstvo Danaca nakon 0:1. Ipak, zaostatak 16:17 ne obeshrabruje naše i priključak održavamo preko dva Džombina sedmerca. Uslijedilo je tvrdo razdoblje utakmice, zaredala su se isključenja, no Hrvatska je iz tog kaotičnog razdoblja izašla s vraćenom prednošću, 21:20.

Tada je krenuo završni udar Hrvata. Lacković je zabio iz daljine, Losert obranio sedmerac Crhristiansenu, a Balić solo prodor. Danci smanjuju iz penala, no Šprem zabija prvi gol nakon gotovo 40 minuta. Danci dobivaju seriju sedmeraca (opravdano) no Lindberg gubi strpljenje i iz trećeg pokušaja pogađa gredu. Šprem zabija zadnji čavao u danske ambicije i Hrvatska je u polufinalu!

Čekaju Francuzi, rukometaši su izvukli tužni dan hrvatskog kolektivnog sporta.

HRVATSKA – DANSKA 26:24 (14:12)

Strijelci:

HRVATSKA: Šprem 7, Džomba 6 (5), Valčić 3, Lacković 3, Metličić 2, Balić 2, Vori 2, Horvat

DANSKA: Christiansen 6 (2), Lindberg 5, Spelerberg 4 (2), Boesen 3…

Datum upisa : 05.07.2008

PočaljiNaslov: Re: Rukometaši u borbu za medalje   Rukometaši u borbu za medalje Icon_minitimeSre Avg 20, 2008 9:56 pm