Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Raul 212. golom proslavio jubilej Empty
PočaljiNaslov: Raul 212. golom proslavio jubilej   Raul 212. golom proslavio jubilej Icon_minitimePon Jan 12, 2009 11:29 pm

PRIMERA (18. KOLO)
Real Madrid je dobio u gostima prvi put od oktobra prošle godine, a legenda kluba Raul postigao gol na svom 500. meču u dresu “kraljevskog kluba”.

Dva detalja obilježila su meč na stadionu Majorke na kojem je Real prvi put poslije duže vremena ličio na tim koji zna šta hoće na terenu, koji ima ideju i moć da nokautira protivnika.

Igrao se treći minut kada je maestralni Arjen Roben iskoristio asistenciju Iguaina da postigne gol i olakša meč sebi i saigračima. Pogodak holandskog reprezentativca bio je povod da se trener Haunde Ramos obrati novinarima u malo povišenom tonu.
- Roben je sjajan igrač, ali nije istina da naša igra zavisi samo od njega, kao što sam negdje pročitao - kazao je Ramos.

Meč je odlučen već u 17. minutu - Iguain je ponovo asistirao, Raul petom sproveo loptu iza gol-linije. Napadač koji je na “Santjago Bernabeu” stigao 1992. kao petnaestogodišnjak iz komšijskog Atletika, dao je 212. gol u španskom prvenstvu i sada ga samo još četiri dijele od Alfreda di Stefana, najboljeg strijelca u istoriji Reala. Pobjedu je ovjerio Serhio Ramos u 66. minutu.

Kada dobije Real to je vijest dana, a kada pobijedi Barselona, ništa neuobičajeno - Katalonci su slavili na gostovanju Osasuni (3:2) i zadržali 12 bodova prednosti. Odlučili su golovi Ćavija i Mesija.