Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Raul kao nekada Empty
PočaljiNaslov: Raul kao nekada   Raul kao nekada Icon_minitimePon Apr 27, 2009 11:29 pm

Real je slavio na "vrućem" gostovanju u Andaluziji, protiv Sevilje 4:2 i tako se pet kola prije kraja prvenstva primakao Barseloni na samo četiri boda zaostatka. Junak meča na "Sančez Pichuanu" bio je kapiten "kraljevskog" kluba Raul Gonzales Blanko koji je postigao tri gola.

Real je ovom pobjedom nastavio nevjerovatnu seriju u prvenstvu. Naime, izabranici Huande Ramosa zabilježili su u posljednjih 18 kola - 17 pobjeda i remi. Posljednji put Madriđani su poraženi u derbiju sa Barselonom na "Nou Kampu" a interesantno da je upravo narednog vikenda veliki "el klasiko" ali u Madridu. Meč će ovog puta imati dvostruku važnost. Osim velikog rivaliteta tu je borba za titulu, od koje domaći ne žele da odustanu.

Meč u Andaluziji počeo je sjajno za domaćina. Renato je terensku nadmoćnost Sevilje krunisao golom i svi su pomislili da se tradicija nastavlja što se tiče Realovih gostovanja na ovom stadionu. No, u posljednjim sekundama prvog poluvremena Raul je poravnao i to kao da je "presjeklo" igrače Sevilje.

U nastavku još dva gola legende Reala, a tračak nade donio je Kapel 10 minuta prije kraja susreta. Sve dileme oko pobjednika otklonio je Marselo u posljednjim trenucima susreta.