Seria A: Juve siguran, Roma zaustavljena

Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Seria A: Juve siguran, Roma zaustavljena Empty
PočaljiNaslov: Seria A: Juve siguran, Roma zaustavljena   Seria A: Juve siguran, Roma zaustavljena Icon_minitimeNed Dec 21, 2008 11:45 pm

Juventus će pred prazničnu pauzu u italijanskom prvenstvu ostati najbliži pratioc Interu. “Stara dama” je slavila u gostima protiv Atalante, dok je Katanija prekinula seriju Rome od pet uzastopnih pobjeda. Fiorentina bolja od Samdorije.

Juventus nastavlja u sjajnom ritmu u Serii A. Na teškom terenu u Bergamu “stara dama” je bila bolja od domaćina Atalante. Gosti su u prvom poluvremenu stekli veliku prednost od dva gola. Strijelci za Juve su bili Del Pjero i Legrotalje.

Međutim, stari vuk Kristijan Vijeri je na početku drugih 45. minuta vratio rezultatsku neizvjesnost. Atalanta je u tom dijelu meča igrala mnogo bolje i imala inicijativu, koja ipak nije urodila plodom.

Sve dilime oko pobjednika riješio je Amauri devet minuta prije kraja, kada je nakon centaršuta Markjonija u svom stilu, glavom poslao loptu u mrežu Atalante.

Na “Marasiju” se igrao derbi između Samdorije i Fiorentine. I jedni i drugi su imali par odličnih prilika, a “ljubičasti” su imali sreće da iskoriste jednu, što im je bilo dovoljno za sva tri boda.

Nakon asistencije Kuzmanovića, Montolivo je odličnim udarcem poslao loptu u nebranjeni dio mreže i ispostavilo se da je tim golom, već u 19. minutu riješo pitanje pobjednika.

Samdorija je najbolje prilike imala preko kapitena Kasana, koji je u drugom poluvremenu pogodio stativu. Sa druge strane Mutu je takođe pogodio okvir gola, a izglednu priliku nije iskoristio ni Jovetić, koji je ušao pred sam kraj meča.

Poslije pet uzastopnih pobjeda u prvenstvu Roma je konačno kapitulirala. Katanija je odigrala najbolju utakmicu u ovoj sezoni, a defanzivci Rome su podsjetili na loše dane sa početka sezone.

Domaći su poveli golom Bajoka u 34-om, da bi šest minuta nakon toga, igrač utakmice, Morimoto povećao na 2:0. Japanac je na početku drugog dijela susreta postigao i drugi gol, a treći u mreži Donija.

Ipak, stvari su se zakuvale na samom kraju, pošto su prvo Vučinić, a zatim Menez smanjili na 3:2. “Vučica” je čak imala priliku preko Okake da dođe do boda, ali je ekipa Valtera Zenge na kraju zasluženo sačuvala svoju mrežu i sva tri boda.