Barcelona izjednačila rekord iz 1942. godine

Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Barcelona izjednačila rekord iz 1942. godine Empty
PočaljiNaslov: Barcelona izjednačila rekord iz 1942. godine   Barcelona izjednačila rekord iz 1942. godine Icon_minitimePon Okt 06, 2008 2:49 pm

Prošlo je 66 godina otkad su nogometaši Barcelone zabijali golove toliko brzo kao u subotu navečer protiv madridskog Atletica u 6. kolu španjolskog prvenstva...

Pobjeda Barcelone od 6-1 razgalila je Camp Nou, koji takvu predstavu domaćih dugo nije vidio, a brzinu kojom su padali golovi pamte samo postariji navijači.

Zadnji je puta Barca zabila pet pogodaka u prvih 27 minuta još 8. studenog 1942., ali ne protiv ovako snažnog protivnika. Te je davne godine na starom stadionu Les Corts srušena Celta s 8-0, a prvih su pet pogodaka postigli Valle (2. i 9. minuta), Trujillo (autogol u 11.), Martin (24.) i Escola (27. iz jedanaesterca).

Barcelona je pod vodstvom Johana Cruyffa, poznata kao Dream Team, došla blizu izjednačenja rekorda kad je u jesen 1989. svladala Rayo Vallecano sa 7-1. Tada su zabijali Julio Salinas (8.), Bakero (9.), Koeman (16. iz jedanaesterca), Roberto (18.) i opet Salinas (28.).

Subotnja je utakmica bila osebujna i po tome što je semafor pokazivao 3-0 nakon osam minuta, ali to dostignuće nije rekordno u Barcinoj povijesti, jer je Cruyffov Dream team to izveo u sedam minuta. Prije točno 20 godina protiv Sportinga zabili su Serna, inače bek, u 1. i 3. minuti, te Salinas u 7. minuti.