Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski

dado_ramos

Broj poruka : 227
Datum upisa : 23.05.2008

Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski Empty
PočaljiNaslov: Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski   Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski Icon_minitimeSub Sep 06, 2008 11:48 pm

U subotu navečer Hrvatska je u svojoj prvoj utakmici u kvalifikacijama za SP 2010. svladala Kazahstan 3:0. Strijelci za Kockaste bili su Niko Kovač, Modrić i Petrić.

Hrvatska je vodeća reprezentacija skupine 6, a novi dvoboj kvalifikacija je na rasporedu 10. rujna na Maksimiru protiv Engleske.

Hrvatska reprezentacija u velikom je stilu otvorila kvalifikacije za SP. Iako je suparnik bio europski četvrtoligaš, u igri vatrenih nije bilo ni mrvice podcjenjivanja i već u prvih 45 minuta Kazahstan je bio nokautiran.

Bila je to od prve minute igra na jedan gol, a kazahstanska brava otključna je u 13. minuti. Darijo Srna iz kuta je pronašao glavu Nike Kovača, a kapetan je glavom zakucao loptu u mrežu.

Ovacije Oliću
Pogotku je prethodila opsada kazahstanskog gola i barem tri situacije u kojima je Ivica Olić trebao postići pogodak. Jednom ga je kazahstanski golman napucao u leđa i zamalo učinio strijelcem, drugi put je Ivica pucao pokraj vratnice, a treći put ga je razoružao vratar Lorija.

Taj je golman bio kazahstanski junak prvoga dijela jer je u 28. minuti s još dvije obrane spasio svoju mrežu; najprije opet Oliću, a potom i Pranjiću. Iako Olić nije bio pucački raspoložen, publika je nagradila njegov golem trud i s travnjaka je ispraćen ovacijama.

Hrvatska reprezentacija prelomila je utakmicu u 36. minuti jednom od najljepših akcija vatrenih ikada viđenih u Maksimiru: Olić prema Klasniću, Ivan vraća Modriću, a Luka fantastičnim udarcem sa 17 metara pogađa desne rašlje!

Nemoćni gosti
Sve je u prvom dijelu bilo besprijekorno u igri vatrenih, iako je sukomentator HTV-a Igor Štimac ipak uočio pukotinu u sredini igrališta kroz koju su Kazahstanci mogli nesmetano prići Pletikosi. No, taj je suparnik bio toliko nemoćan da ne bi zaprijetio ni da su se svi naši maknuli s travnjaka.

Nastavak je počeo prijetnjom Ivana Rakitića, koju je opet neutralizirao vratar Lorija, a potom je uslijedilo mirno razdoblje u kojem Hrvati nisu stvarali pretjerano velike neugodnosti gostima. Tek u 63. minuti Ćorluka je jednim bravuroznim driblingom dignuo publiku, a potom je Olić namjestio veliku šansu Klasniću, ali Killer je neshvatljivo promašio.

Da gosti baš ne budu bez 'ispaljenoga metka’, pobrinuo se Stipe Pletikosa. Naš je vratar poklonio loptu Ostapenku, a onda ipak obranio njegov šut s ruba šesnaesterca.

Stipe prekinuo niz
Točku na i stavio je Mladen Petrić u 79. minuti nakon sjajne akcije Rakitića i Olića.

Na utakmici s Kazahstanom Stipe Pletikosa prekinuo je niz od osam utakmica u kojima je primio pogodak, a hrvatska reprezentacija i 35. put zaredom nije poražena u domaćoj utakmici. Takav niz nema niti jedna europska reprezentacija.

Naravno, ovo je bilo tek zagrijavanje za veliki sraz s Englezima. Hrvatskoj vrsti nudi se jedinstvena prigoda za to da treći put zaredom pobijedi nogometnu velesilu.
MiLeNa*BeCkS

Ženski
Broj poruka : 3227
Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski   Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 12:00 am

Datum upisa : 31.08.2008

ja blago vam, dok je bilo evropsko ja sam bila u ZG-u i bas je bilo dobro na trgu Bana prejako i preludo... svuda zastavice, ludnica... A kad se vraca Eduardo???
dado_ramos
dado_ramos

PočaljiNaslov: Re: Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski   Hrvatska 3-0 Kazahstan: Kockasti rutinski Icon_minitimeNed Sep 07, 2008 12:59 pm