Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Pobede Valensije i Espanjola Empty
PočaljiNaslov: Pobede Valensije i Espanjola   Pobede Valensije i Espanjola Icon_minitimeNed Avg 31, 2008 7:08 pm

Fudbaleri Valensije pobedili su Majorku reziltatom 3:0 (2:0) u utakmici prvog kola španske Primere.

Golove su postigli David Vilja i Huan Mata u prvom poluvremenu, a konačan rezultat postavio je rezervista Visente u 81. minutu. Srpski reprezentativac Niko Žigić nije bio ni na klupi za rezerve. U meču koji je počeo u 20h Espanjol je pogotkom Garsije Fernandesa u 48. minutu savladao Valjadolid. Milan Smiljanić nije bio u protokolu.

Valensija je u periodu od četiri minuta rešila ptianje pobednika na Mestalji. David Vilja je u 34. minutu doveo svoj tim u vođstvo posle akcije Silve i Pabla Hernandesa. U 38. minutu Mata je glavom sproveo loptu u mrežu nakon što je golman gostiju Moja odbranio udarac Vilje.

Visente je u 72. minutu ušao u igru i bio vrlo agilan, za šta je nagrađen u devet minuta kasnije. Divna akcija ’slepih miševa’, a Visente je posle dodavanja Miguela Angula dao gol za konačnih 3:0.

Branilac titule Real Madrid gostuje Deportivu na Riazoru, gde nije u prvenstvu slavio još od 1991. godine. Numansija, prošlosezonski pobednik Segunde, dočekuje Barselonu, a silno pojačani Atletiko Madrid igra sa Malagom na Visente Kalderonu.