Emirates Cup: Arsenal pobijedio Real, HSV pobjednik!

Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Emirates Cup: Arsenal pobijedio Real, HSV pobjednik! Empty
PočaljiNaslov: Emirates Cup: Arsenal pobijedio Real, HSV pobjednik!   Emirates Cup: Arsenal pobijedio Real, HSV pobjednik! Icon_minitimePon Avg 04, 2008 1:43 pm

U posljednjoj utakmici Emirates Cupa, pripremnog nogometnog turnira u Londonu, domaćin Arsenal pobijedio je Real Madrid s 1-0...

Jedini pogodak na utakmici postigao je togoanski napadač Arsenala i najbolji strijelac u prošloj sezoni Emmanuel Adebayor u 49. minuti iz jedanaesterca, nakon što je Michel Salgado prekršajem u kaznenom prostoru zautavio Robina van Persieja. Arsenal je, tako, ponudio više zadovoljstva svojim navijačima nego prvoga dana turnira, kada je izgubio od Juventusa 1-0.

Za momčad Reala, veća nezgoda od izgubljene utzakmice mogla bi biti ozljeda Nizozemca Wesleya Sneijdera, koji je nakon žestokog starta Arsenalovog veznjaka Aboua Diabyja, nakon sat vremena igre, morao na nosila. Izgledalo je kao da je zadobio ozljedu koljena.

Nakon što je HSV u prvom nedjeljom dvoboju svladao Juventus s 3-0 uz dva gola našeg Ivice Olića u drugoj i trećoj minuti sudačke nadoknade, sve četiri momčadi su završile turnir s omjerom pobjeda i poraza 1-1, pa je odlučivala gol razlika. Upravo su dva Olićeva gola pripomogla HSV-u koji je tu najbolje stajao, i završio nastup kao pobjednik Emirates Cupa!