Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

sezona 2007/2008 Empty
PočaljiNaslov: sezona 2007/2008   sezona 2007/2008 Icon_minitimeSre Maj 14, 2008 9:09 pm

titula je zagarantovana!!!!!!!!!!!!!
jos samo malo i bice konacno slavlje!!!!!!!!!!!!!! cheers cheers cheers

Barselona je napunila do vrha mrežu Valensije, Viljareal se poigravao sa Hetafeom ali glavna vijest iz Španije stiže iz Pamplone. Real je u nevjerovatnom finišu uspio da preokrene rezultat protiv Osasune i ujedno tri kola prije kraja odbrani titulu osvojenu prošle godine.

Osasuna je sedam minuta prije kraja meča došla do vođstva. Punjal je savladao Kasiljasa sa bijele tačke (prethodno je Hajnce neoprezno igrao rukom u svom šesnastercu) da bi onda u pet minuta "kraljevski klub" napravio nevjerovatan preokret. Roben je 87.minutu poravnao rezultat, da bi dva minuta kasnije Gonzalo Iguain doveo svoj tim u vođstvo i ispostavilo se na kraju 31.titulu Realu. Pobjeda ima inače dodatnu težinu jer je Real 40 minuta odigrao sa igračem manje. Naime zbod drugog žutog kartona na startu drugog poluvremena isključen je Fabio Kanavaro.

Veliko slavlje igrača Reala nakon meča

Konačno "ledeni" Bernd Šuster mogao je "normalno" nakon meča da razgovora sa novinarima. Naravno i ovoga puta ostao je pri svojim stavovima, svom shvatanju fudbala...

- Zaslužili smo da pobijedimo, zaslužili smo da osvojimo titulu ove sezone. Ovo kažem zbog toga što je ovaj tim je naučen da pobjeđuje i osvaja tropfeje - kazao je samouvjereno Šuster.

Inače u srijedu 7. maja kada bude varedno kolo i el klasiko sa Barselonom na "Bernabeu", "merengesi" će imati još jedno zadovoljstvo. Gostujući igrači moraće ranije da izađu na teren i pozdrave aktuelnog šampiona.

-
» Svi Raulovi golovi u posljednjih 15 sezona
» Liga sampiona 2008/2009
» *euro 2008*
» What Ronaldo won in 2008
» TRENING -- LOS ANGELES, USA - 23 May 2008

BECKHAM_23_Real Madrid :: ♥Real Madrid - Club de Fútbol♥ :: Utakmice,rezultati.../Matchs,results...-