Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Grupa A: Pepe heroj Portugala Empty
PočaljiNaslov: Grupa A: Pepe heroj Portugala   Grupa A: Pepe heroj Portugala Icon_minitimeNed Jun 08, 2008 8:11 pm

Reprezentacija Portugala pobjedom je započela odiseju u Austriji i Švajcarskoj. Skolarijevi izabranici dominirali su tokom svih devedeset minuta duela sa Turskom, što je rezultiralo sa dva pogotka. Portugal je, zahvaljujući boljoj gol razlici u odnosu na Češku, zauzeo prvo mjesto u grupi A.

Vrata trijumfa Portugalu je otvorio Pepe golom u 62 minutu, da bi sve dileme oko pobjednika meča otklonio Raul Meireleš u prvom minutu sudijske nadoknade.

U prvom dijelu Portugal je imao više od igre. Skolarijevi izabranici uspjeli su i da postignu gol, koji je sudija Fandel opravdano poništio jer je Pepe zatresao mrežu iz nedozvoljene pozicije. Nakon poništenog gola Portugalci su nastavili sa napadima, a najbliži pogotku bio je Kristijano Ronaldo, koji je u 37. minutu iz slobodnog udarca pogodio stativu.

Do kraja prvog dijela viđena je po jedna prilika na obije strane. Najbolju šansu koju je Turska imala u prvom poluvremenu nije iskoristio Tunčaj, dok je na drugoj strani Žoao Mutinjo propustio priliku da se upiše u strijelce.

Nastavak meča obilježila je veoma agreseivna igra Portugalaca, koji su govoto u svim napadima imali priliku da zatresumrežu protivnika. Veliku ofanzivu Portugal je krunisao u 62 minutu, golom Pepea, koji je iskoristio odličan pas Nunja Gomeša i sa desetak metara poslao loptu iza leđa Volkana Demirela.

Tri minuta nakon vodećeg pogotka, Portugalci su imali priliku da udvostruče prednost, ali je Nunjo Gomeš sa nekoliko metara umjesto mreže pogodio prečku. Konačan rezultat susreta postavio je Raul Meireleš, koji je u gol pretvorio odličan pas Kristijana Ronalda u prvom minutu sudijske nadoknade

Stadion: Ženeva. Gledalaca: 36.000 Sudija: Herbert Fandel (Njemačka). Žuti kartoni: Kazim Ričards, Zan Gokan, Sarioglu (Turska) Strijelac: Pepe 62, Raul Meireleš 90.

Portugal: Rikardo, Fereira, Bosingva, Pepe, Rikardo Karvaljo, Petit, Žoao Mutinjo, Deko (Ferenando Meira), Simao (Raul Meireleš), Kristijano Ronaldo, Nunjo Gomeš (Nani).
Turksa; Volkan Demirel, Cetin, Balta, Zan Gokan (Ašik), Hamit Altintop (Senturk), Emre, Mehmet Aurelio, Kazim Ričards, Sanli Tunčaj, Erdinc (Sarioglu), Nihat.

Tabela:
1. Portugal 1 1 0 0 2:0 3
2. Češka 1 1 0 0 1:0 3
3. Švajcarska 1 0 0 1 0:1 0
4. Turska 1 0 0 1 0:2 0

Pepe igra u real Grupa A: Pepe heroj Portugala 477159 Grupa A: Pepe heroj Portugala 477159 Grupa A: Pepe heroj Portugala 477159

Datum upisa : 26.04.2008

PočaljiNaslov: Re: Grupa A: Pepe heroj Portugala   Grupa A: Pepe heroj Portugala Icon_minitimePon Jun 09, 2008 7:37 pm

navijala sam za Tursku al et popiću malo i za Portugalce Grupa A: Pepe heroj Portugala 396903 Grupa A: Pepe heroj Portugala 396903

a to zbof ulkera ti navijala za tursku????? scratch
ma ko ce drugi slobodnjak il penal promasiti do ronaldo, a pepe svaka cast zna se gdje igra..... lol!