Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Chelsea preko Ville na treće mjesto Empty
PočaljiNaslov: Chelsea preko Ville na treće mjesto   Chelsea preko Ville na treće mjesto Icon_minitimeNed Feb 22, 2009 2:10 pm

Chelsea preko Ville na treće mjesto Chelsea_21_02

Novo kolo engleske Premier lige je otvoreno derbi susretom na Villa Parku gdje je ekipa Chelsea veoma bitnu pobjedu sa minimalnih 1:0 slavila nad Aston Villom i tako se vratila na treće mjesto.

Iako uoči ovog kola za vodećim Manchester Unitedom zaostaje velikih deset bodova, ekipa Chelsea je ipak uspjela zadržati nadanja da bi mogla doći do titule jer je u prvom, i ujedno derbi meču 26. kola engleske Premier lige na gostovanju kod Aston Ville slavila sa minimalnih 1:0, te tako prestigavši tim iz Birmingama došla do trećeg mjesta.

Gol odluke je donijela već 19. minuta kada sjajnim driblingom Frank Lampard prolazi pored dvojice igrača Ville i loptu prosleđuje do Nicolasa Anelke koji se sjajno snalazi i gol odluke postiže preko istrčalog Brada Friedela. Sjajan pogodak za, u tom trenutku, sasvim zasluženo vodstvo Plavaca.

Dobar nastup izabranika Guusa Hiddinka je mogao biti pretvoren u uvjerljiviju pobjedu, da je kojim slučajem više sreće imao John Terry kome je jedan pokušaj glavom sjajnom intervencijom zaustavio Friedel, a potom udarac sa same linije ispucao Stiliyan Petrov.

Što se Aston Ville tiče, ona je najbolju priliku za poravnanje imala u prvom poluvremenu kada Ashley Young sjajno izvodi slobodan udarac, ali zatresa prečku gola Chelsea nakon čega se lopta odbija nazad u teren. Villa je i u nastavku imala periode dominacije, ali ipak nije uspjela doći do pogotka koji bi je zadržao na trećem mjestu, te je sada poziciju lošija.