United na vrhu, Chelsea dramom do pobjede

Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

United na vrhu, Chelsea dramom do pobjede Empty
PočaljiNaslov: United na vrhu, Chelsea dramom do pobjede   United na vrhu, Chelsea dramom do pobjede Icon_minitimeNed Jan 18, 2009 1:10 pm

United na vrhu, Chelsea dramom do pobjede Manchester_berbatov_2110
Golom Berbatova u 90. minuti, Manchester United je sa minimalnih 1:0 savladao Boltona i tako se probio na vrh tabele engleske Premier lige, dok je sa dva gola u samoj završnici Chelsea potpunim preokretom sa 2:1 savladao Stokea.

Puno uzbuđenja nam je donijelo prvih šest susreta 22. kola engleske Premier lige, a najviše drame je viđeno u susretima u kojima su na kraju minimalne pobjede uspjeli slaviti Manchester United i Chelsea. Uz dosta drame je do pobjede došla i Aston Villa, minimalcem je do tri boda stigao i Manchester City, dok su krajnje uvjerljivi bili Blackburn i West Bromwich.

Jedna od najvećih ovosezonskih drama je danas viđena na Stamford Bridgeu gdje je Chelsea sa 2:1 savladao Stoke i tako zadržao treće mjesto na tabeli. Minimalna pobjeda Plavaca i ne bi bila toliko čudna da Stoke nije prvi poveo i to golom Rorya Delapa u 60. minuti meča. Ekipa koja se grčevito bori za opstanak i koja još nije slavila gostujuću pobjedu je vodila sve do 89. minute, ali dalje nije mogla.

I dok je Luiz Felipe Scolari u mislima već pakovao svoje kofere, samo minut prije kraja isteka regularnog vremena je Chelseau poravnanje na 1:1 pogotkom glavom donio Juliano Belletti. Međutim, da tragedija igrača Stokea bude još veća pobrinula se četvrta minuta sudijske nadoknade kada zaista veliku i veoma značajnu pobjedu Plavcima donosi, a ko drugi do sjajni Frank Lampard.

Da Chelsea ne bude jedina ekipa koja se danas provukla kroz iglene uši, pobrinuo se na drugoj strani Engleske Dimitar Berbatov koji je, samo par trenutaka prije nego što je Chelsea došao do provog gola, u 90. minuti meča na Reebok stadionu zatresao mrežu Boltona i tako Manchester Unitedu donio minimalnu, ali nevjerovatno značajnu pobjedu od 1:0.

Berbatov je odlučujući pogodak postigao glavom nakon što je odličan posao po desnoj strani obavio Carlos Tevez i tako se konačno zatresla mreža danas fantastičnog Jussija Jaaskelainena. Tim sa Old Trafforda se ovom pobjedom nakon dugo vremena našao na vrhu tabele engleske Premier lige, sa bodom više od Liverpoola koga u ponedeljak čega gradski derbi sa Evertonom.

Iako su u prvih 45 minuta na svih šest susreta postignuta tek tri gola, nastavci su donijeli zaista prave drame među kojima se našla i minimalna pobjeda od 1:0 Manchester Citya nad Wiganom. Iako su Građani poveli u 52. minuti golom Pabla Zabalete, samo dvije minute kasnije su ostali sa igračem manje jer je direktno isključenje zaradio Richard Dunne, ali igrači Wigana tu prednost nisu uspjeli iskoristiti.

Preostala dva susreta su donijela dvije uvjerljive pobjede, obje od po 3:0 ekipa Blackburna i West Bromwicha. Roversi su sa tri postignuta gola u poslednjih pola sata susreta deklasirali Newcastlea, dok je West Bromwich tri bitna boda u borbi za opstanak osvojio deklasiravši Middlesbrougha. I Newcastle i Middlesbrough su susrete završili sa po igračem manje na terenu.
MiLeNa*BeCkS

Ženski
Broj poruka : 3227
Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

PočaljiNaslov: Re: United na vrhu, Chelsea dramom do pobjede   United na vrhu, Chelsea dramom do pobjede Icon_minitimeNed Jan 18, 2009 7:31 pm