DVA GOLA CRNOGORSKOG KAPITENA U REMIJU ROME I MILANA (2:2)

Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

DVA GOLA CRNOGORSKOG KAPITENA U REMIJU ROME I MILANA (2:2) Empty
PočaljiNaslov: DVA GOLA CRNOGORSKOG KAPITENA U REMIJU ROME I MILANA (2:2)   DVA GOLA CRNOGORSKOG KAPITENA U REMIJU ROME I MILANA (2:2) Icon_minitimePon Jan 12, 2009 11:26 pm

Vučinić zasjenio Bekama

Čitav svijet je čekao Dejvida Bekama, ali su jedan Crnogorac i jedan Brazilac u drugi plan bacili najpopularnijeg fudbalera današnjice – Roma i Milan priredili su spektakl u Rimu (2:2) koji su režirali Mirko Vučinić i Alešandre Pato.

- Sjajna utakmica. Nakon 1:2 rizikovali smo da izgubimo, ali smo se vratili. Mirko i Pato su majstori fudbala - kazao je Lućano Spaleti, trener Rome.
Kapiten crnogorske reprezentacije ni treću godinu zaredom nije propustio da zatrese mrežu Milana – Vučinić se u šesnaestercu poigrao sa Jankulovskim i savladao nemoćnog Abijatija.

Milan je za samo pet minuta drugog poluvremena preokreno rezultat preko Pata – Brazilac je prvo u 48. na asistenciju Kake izjednačio, dok je u 53. minutu pretrčao Meksesa i po drugi put matirao Donija.
Konačan rezultat drugim golom na utakmici i šestim u prvenstvu postavio je Vučinić u 72. minutu glavom sa ivice peterca.

- Zadovoljan sam Bekamom, prezadovoljan Patom - kazao je Karlo Anćeloti, trener Milana.
Juventus je iskoristio kiks Intera i približio se lideru šampionata na četiri boda. „Staroj dami“ za pobjedu protiv Sijene (1:0) bila je dovoljna još jedna magija Del Pjera iz slobodnog udarca.

- Sijena nije zaslužila da izgubi. Igrali su dobro, ali nisu mogli ništa kod slobodnog udarca Del Pjera. Rekao sam igračima da ne razmišljaju o rezultatu koji je napravio Inter. Treba da razmišljamo o našim utakmicama i pobjeđujemo – rekao je trener Juventusa Klaudio Ranijeri.
Fiorentina je protiv Lećea planirala sva tri boda, ali je na kraju doživjela prvi poraz na „Artemio Frankiju. Leće je pobijedio 2:1 golovima Đakomacija i Kastilja.

- Bili smo previše naivni, pravili greške kod ofsajd zamki. Izgubili smo mnogo ovim porazom – kazao je trener „viole“ Ćezare Prandeli.
Svoj šou u Ređini imao je napadač Lacija Pandev koji je het-trikom donio pobjedu „nebeskoplavima“ u Kalabriji (3:2).
Napoli je golom Mađa u finišu susreta savladao Kataniju (1:0) i vratio se na četvrtu poziciju na tabeli.