Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Petarda na San Siru Empty
PočaljiNaslov: Petarda na San Siru   Petarda na San Siru Icon_minitimePon Dec 22, 2008 7:20 pm

U posljednjem meču 17. kola Serie A Milan je na svom terenu priredio pravi šou svojim navijačima. “Roso-neri“ su za furioznih 60. minuta, nekadašnjem lideru na tabeli Udinezeu dali čak pet golova. Brazilci plesali po terenu.

Ovo je sigurno bilo najbolje izdanje Milana ove sezone. Niko nije očekivao da će Anćelotijeva ekipa tako da se poigra sa Udinezeom. Utakmicu je otvorio, fenomenalni Pato već u četvrtom minutu golom glavom.

Petarda na San Siru Kaka_i10
Samba na "San Siru": Kaka i Pato

Devet minuta nakon toga Pato je sada u ulozi asistenta, a egzekutor njegov sunarodnik Kaka. Ipak, neizvjesnost je vratio Di Natale, ali to je trajalo svega jedan minut, jer je u sljedećem napadu Milan opet preko Pata povisio rezultat.

U brazilski šou umiješao se i Holanđanin Klarens Sidorf, koji je dva minuta prije kraja poluvremena povećao na nedostižnih 4:1. I drugi dio susreta počeo je fantastično za domaće. Kaka postiže svoj drugi gol, a ujedno i postavlja konačnih 5:1.

Petarda na San Siru Bekam_10
I on imao svoj šou pred navijačima: Dejvid Bekam

Dejvid Bekam, koji je sjedio pored Galijanija u svečanoj loži mogao je da uživa u sjajnoj predstavi koju su demonstrirali njegovi saigrači. On će sigurno naći svoje mjesto u timu nakon pauze u Seriji A zbog praznika.

MILAN - UDINEZE 5:1 (4:1)
Pato 4, 18, Kaka 13, 52, Sidorf 43. - Di Natale 17.