Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Liverpool prvi, Atletico drugi Empty
PočaljiNaslov: Liverpool prvi, Atletico drugi   Liverpool prvi, Atletico drugi Icon_minitimeSre Dec 10, 2008 3:06 pm

Liverpool prvi, Atletico drugi Liverpool_10_12_08
Ekipa Liverpoola se gostujućom pobjedom nad PSV-om probila na prvo mjesto grupe D, dok je Atletico na drugo pao remijem u Marseilleu.

Remi bez golova u meču sa Atletico Madridom je timu Marseillea bio dovoljan da sa ukupno osvojena četiri boda na kraju izbori plasman u Kup UEFA. Na poslednjem mjestu grupe D je tako ostao PSV Eindhoven koji je večeras na svom terenu rezultatom 3:1 poražen od Liverpoola koji je na kraju sa čak 14 bodova završio na prvom mjestu.

Prilično dobre nastupe u grupnoj fazi Lige prvaka je večeras ekipa Liverpoola krunisala gostujućom pobjedom kod PSV Eindhovena čime su se Redsi u poslednjem kolu probili na prvo mjesto grupe D. Pobjeda za trenutno prvoplasiranu ekipu Premier lige je još veća ako se zna da je PSV prvi poveo golom Danka Lazovića u 36. minuti.

Ipak, do kraja prvog poluvremena je tim sa Anfielda poravnao sjajnim udarcem glavom Ryana Babela, a u nastavku došao i do potpunog preokreta. Vodstvo od 2:1 je Redsima fantastičnim udarcem u 69. minuti donio Albert Riera, a da će PSV već večeras završiti svoj ovosezonski evropski put postalo je jasno u 78. minuti kada konačnih 3:1 postavlja David Ngog.

Drugi susret grupe D nam je donio malo toga, te su na kraju Marseille i Atletico Madrid u meču bez previše prilika i golova podijeli bodove. Rezultatom 0:0 puno zadovoljniji su na kraju mogli biti domaćini koji su se s obzirom na ishod u Eindhovenu plasirali u Kup UEFA, dok je Atletico završio na drugom mjestu ove grupe i čega ga nešto teži žrijeb.