Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Ibišević i Džeko odlični, kiks Bayerna i Stuttgarta Empty
PočaljiNaslov: Ibišević i Džeko odlični, kiks Bayerna i Stuttgarta   Ibišević i Džeko odlični, kiks Bayerna i Stuttgarta Icon_minitimeNed Nov 16, 2008 12:16 am

Ibišević i Džeko odlični, kiks Bayerna i Stuttgarta Ibisevic_hoffenheim_1511

Zapažene uloge odigrali su bh. reprezentativci u utakmici Hoffenheima i Wolfsburga (3:2), Stuttgart je razočarao svoje navijače odigravši 0:0 protiv Bielefelda, a bez pobjede je ostao Bayern koji je remizirao protiv Moenchengladbacha.

Očekivano mnogo pogodaka ponudio nam je susret Hoffenheima i Wolfsburga u kojem su zapažene uloge odigrali Ibišević i Salihović na jednoj te Džeko i Misimović na drugoj strani.

Najbolji strijelac Bundeslige, Vedad Ibišević, svojim četrnaestim ovosezonskim pogotkom doveo je Hoffenheim u vodstvo u 22. minuti. Pet minuta kasnije izjednačio je Grafite na asistenciju Edina Džeke koji se odlično snašao i sa zemlje uposlio svog suigrača u napadu. Na 2:1 povisio je Eduardo savršeno izvedenim slobodnim udarcem lijevom nogom sa dvadesetak metara. Na 2:2 poravnao je Edin Džeko, a pobjedu Hoffenheimu donio je Obasi nakon fantastične asistencije Sejada Salihovića koji je nešto ranije ušao u igru umjesto Diasa.

Kada je pogocima Tonija i Riberya poveo 0:2 na gostovanju u Moenchengladbachu činilo se da je Bayern već uknjižio tri boda, ipak Friend i Bradley su u samo dvije minute neutralizirali prednost Bavaraca i domaćoj momčadi osigurali važan bod. Bez pobjednika je bilo i u Stuttgartu gdje je istoimena momčad odigrala protiv Bielefelda 0:0.

Dva derbija, Leverkusen - Schalke i Hertha - HSV, riješili su domaći u svoju korist. Domaći travnjak kapitilazirao je i Dortmund (4:0 protiv Frankfurta) te Cottbus (1:0 protiv Karlsruhera).