Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Kuyt i Gerrard za novu pobjedu Redsa Empty
PočaljiNaslov: Kuyt i Gerrard za novu pobjedu Redsa   Kuyt i Gerrard za novu pobjedu Redsa Icon_minitimeNed Nov 16, 2008 12:14 am

Kuyt i Gerrard za novu pobjedu Redsa Kuyt_15_11

Uzbudljiv dan u engleskoj Premier ligi je otvoren na Reebok stadionu gdje je ekipa Liverpoola sa 2:0 bila bolja od domaćeg Boltona i tako se novom pobjedom vratila na čelo prvenstvene tabele.

Pred nama je sjajan dan u engleskoj Premier ligi jer će, između ostalih, svoje mečeve igrati prvih pet i poslednja tri tima, a sve je započelo susretom između Boltona i Liverpoola kojim je otvoreno 13. kolo. Sam broj 13 ovaj put nije bio sretan za igrače Boltona koji su u prilično kvalitetnom meču pretrpili poraz od 2:0 i tako ostali na 14 osvojenih bodova.

Iako su izabranici Garya Megsona dobro otvorili prvo, a posebno drugo poluvrijeme, danas ipak nisu uspjeli zatresti mrežu Liverpoola koji je krunisao dvije od svojih mnogobrojnih šansi i na kraju se zasluženo probio na vrh tabele i sa 32 boda na kontu će tamo biti bar dok svoje gostovanje kod West Bromwicha ne završi ekipa Chelsea.

Prvu današnju priliku za Redse je donijela 22. minuta kada Dirk Kuyt sjajno šutira sa desetak metara, ali zatresa samo prečku gola domaćih. Međutim, već 28. minuta je donijela puno više sreće za Kuyta koji tada na sjajan način koristi ubačaj Fabia Aurelia i odmjerenim udarcem glavom sa desetak metara zatresa mrežu Jussia Jaaskelainena.

Samo tri minute nakon vodećeg gola je nevjerovatan promašaj zabilježio Robbie Keane, a do kraja meča su još kolosalne prilike propustili realizovati Fernando Torres i Steven Gerrard. Ipak, oni su se za svoje promašaje iskupili u 73. minuti kada Gerrard nalijeće na ubačaj Torresa i glavom, za konačnih 2:0, šalje loptu u nebranjeni dio gola Boltona