Godina : 31
Lokacija : santiago bernabeu....:)
Datum upisa : 30.04.2008

Petica Vragova, Villa srušila Topnike Empty
PočaljiNaslov: Petica Vragova, Villa srušila Topnike   Petica Vragova, Villa srušila Topnike Icon_minitimeNed Nov 16, 2008 12:13 am

Petica Vragova, Villa srušila Topnike Arsenal_Viila_15_11

Sjajnu utakmicu je na Emirates stadionu odigrala ekipa Aston Ville koja je sasvim zasluženo savladala danas veoma lošeg Arsenala, a u isto vrijeme je Manchester United čak pet puta zatresao mrežu Stokea.

Mnogo uzbuđenja u subotnjim dvobojima 13. kola engleske Premier lige je započeo Liverpool pobjedom od 2:0 nad Boltonom, a sva očekivanja što se uzbuđenja tiče je ispunilo i šest mečeva koji su se igrali od 16:00. Pet golova sjajnog Manchestera, poraz timova iz sjevernog Londona, preokret bez uspjeha Newcastlea, a pred nama je još dvoboj West Bromwicha i Chelsea koji počinje u 18:30.

Nakon 10 godina, Villa konačno bolja od Arsenala

Tradicija je tu da se ruši, a dugogodišnju negativnu tradiciju je danas srušila ekipa Aston Ville koja je nakon čak deset godina konačno savladala ekipu Arsenala. Da sam prekid tog lošeg dijela Villine istorije bude još veći, pobrinula se i činjenica da je velika pobjeda nad Arsenalom ostvarena u gostima gdje je tim iz Birminghama poslednji put Topnike savladao davne 1994. godine.

Teško je reći da li je za pobjedu Ville od 2:0 zaslužnija dobra igra njenih igrača ili neočekivano loša Arsenalovih koji praktično niti jednom nisu zaprijetili svom rivalu. Sam susret na Emiratesu je odlučen golovima u poslednjih dvadesetak minuta, a prije toga je najbitnije spomenuti činjenicu da je već u 20. minuti Ashley Young sa bijele tačke propustio dovesti Villu u vodstvo, jer je njegov udarac zaustavio Manuel Almunia.

Ipak, Almunia je u potpunosti nemoćan bio u 70. minuti kada nakon ubačaja Younga vlastitu mrežu glavom zatresa nes(p)retni Gael Clichy. A to da će Arsenal već nakon ovog kola imati zaostatak od čak devet bodova za vodećim Liverpoolom, postalo je jasno u 81. minuti kada Gabriel Agbonlahor sjajnim solo prodorom sebi stvara prostor za šut i zapucavši loptu u mrežu Topnika postavlja konačnih 2:0.

I poslije 23 godine je opet 5:0 za Vragove

I dok su se igrači Arsenala mučili, u svom današnjem meču su uživali nogometaši Manchester Uniteda koji su na kraju rezultatom 5:0 deklasirali tim Stoke Citya i tako se probili na treće mjesto prvenstvene tanele, sa utakmicom manje i osam bodova manje od vodećeg Liverpoola. Zanimljivo je spomenuti da je United ekipu Stokea sa 5:0 savladao i u njihovom prethodnom duelu, davne 1985. godine.

Da novi premijerligaš danas na Old Traffordu nema šta tražiti pokazala je već 3. minuta kada Cristiano Ronaldo sa 25 metara izvodi slobodan udarac i sjajnim šutem šalje loptu pod samu prečku gola gostiju. Koliko su navijači Manchestera već navikli na ovakve poteze Portugalca dovoljno govori podatak da je ovaj gol bio Ronaldov 100. u dresu aktuelnog prvaka Evrope.

Na zadovoljstvo gostujućih navijača, njihova mreža je nakon gola Ronalda mirovala sve do sudijske nadoknade prvog poluvremena, ali tada je ponovo zatresa Michael Carrick koji, nakon dodavanja Ronalda, sjajno šutira sa petnaestak metara. Ovaj gol Carricka je samo bio uvod u još tri pogotka u nastavku susreta koja su u potpunosti presudila danas krajnje nemoćnoj ekipi Stokea.

Tako je već u 49. minuti sa nekih sedam metara na 3:0 povećao Dimitar Berbatov, a prelijep trenutak donosi 84. minuta kada mladi rezervista Danny Welbeck u svom premijeligaškom debiju fantastičnim šutem sa 25 metara pogađa same rašlje gola gostiju. Sjajan gol Welbecka je samo pet mintu kasnije dodatno zasladio Ronaldo koji još jednim odlično izvedenim slobodnjakom postavlja konačnih 5:0.

Loš dan za Tottenham, Blackburn i Newcastle

Niz sjajnih rezultata Tottenhama je danas prekinut na gostovanju kod Fulhama koji je slavio sa 2:1 i tako Harryu Redknappu nanio prvi poraz na klupi Spursa. Fulham je poveo nakon velike greške golmana gostiju Heurelha Gomesa koji je loše reagovao nakon šuta Simona Daviesa, a njihovu pobjedu je u 70. minuti ovjerio Andy Johnson, dok je tek počasni gol za Tottenham postigao Fraizer Campbell.

Porazom od Fulhama je ekipa Tottenhama opet pala na mjesta koja vode u niži rang takmičenja, a tu se našao i tim Blackburna koji je danas na svom terenu rezultatom 2:1 poražen od Sunderlanda. Za tim Roya Keane su danas nova tri boda golovima donijeli Kenwyne Jones i Djibril Cisse, dok je prethodno jalovo vodstvo domaćima donio Christopher Samba.

I dok su meč bez golova odigrali West Ham i Portsmouth, veliku priliku za bijeg iz opasne zone je propustio tim Newcastlea koji je golovima Michaela Owena i Obafemi Martinsa uspio peokrenuti vodstvo Wigana. Ipak, domaći tim je sa 2:1 vodio samo dvije minute jer je u 89. minuti Wiganu, koji je od 54. minute igrao bez isključenog Emmersona Boycea, poravnanje na 2:2 donio Titus Bramble.