Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Mađari se provukli Empty
PočaljiNaslov: Mađari se provukli   Mađari se provukli Icon_minitimeNed Avg 10, 2008 2:26 pm

Novi rezultat za pamćenje i nova potvrda da vaterpolo reprezentacija Crne Gore pripada samom vrhu svjetskog vaterpola. “Crvene ajklue “ odigrale su neriješeno sa Mađarskom, olimpijskim šampionom 10:10 (3:3, 1:3, 4:2 i 2:2) na svom debiju na Olimpijskim igrama.

Izabranici Petara Porobića bili su na pragu pobjede u utakmici prvog kola A grupe jer su 59 sekundi prije kraja meča imali gol prednosti.
Sve je opet bilo kao iz snova. Nakon deficita od tri gola, sredinom treće četvrtine, uslijedilo je stizanje, briljantna igra u odbrani, vođstvo uoči posljednjeg napada protivnika. Iako su svi pomislili da ćemo golom Vladimira Gojkovića po drugi put u mjesec i po dana ostvariti novu istorijsku pobjedu pojavio se Denis Varga.

No, mađarski bombarder u svakom slučaju nije pokvario raspoloženje i atmosferu u našoj reprezentaciji. Ostaće da se pamti da smo odigrali neriješeno protiv olimpijskog prvaka na debiju Olimpijskih igara. Porobić sigurno sada ima i brigu manje – igrači definitivno više ne razmišljaju o zlatu iz Malage.

Slično kao prije dva mjeseca u Malagi tako i u Pekingu “crvene ajkule” počele su meč u grču, bojažljivo, stidljivo. No, bilo je dovoljno 13 minuta dobre igre i da se evropsko zlato opravda. Potpun utisak pokvario je Varga ali to u svakom slučaju neće obeshrabriti izabranike Petra Porobića da već u narednom susretu zablistaju u punom sjaju.

Crna Gora – Mađarska 10:10 (3:3, 1:3, 4:2 i 2:2)

Sudije: Boris Margeta (Slovačka) i Masimiliano Kaputi (Italija)

CRNA GORA: Radić, Brguljan, Pasković, Vukčević, N. Janović, Tičić, Uskoković 1, Zloković, M. Janović 4, Ivović 2, Gojković 2, Jokić 1, Šćepanović.

MAĐARSKA: Seči, Varga, Madaraš 1, D. Varga 2, Kasaš 2, Hosnaščki, Kiš 1, Benedek 2, T. Varga, Biroš 1, Kiš 1, Molnar 1, Gergelji.

Crnogorski vaterpolisti u drugom kolu, u utorak u četiri sata i 30 minuta, igraće protiv Kanade, koja je jutros izgubila od Španije 16:6.