Godina : 33
Lokacija : Niksic
Datum upisa : 18.04.2008

Barselona preživjela Mestalju Empty
PočaljiNaslov: Barselona preživjela Mestalju   Barselona preživjela Mestalju Icon_minitimeNed Apr 26, 2009 6:07 pm

Barselona je ipak uspjela da ostane neporažena na "Mestajli iako je nakon 45 minuta igre Valensija imala prednost od 2:1. Tijeri Anri postigao je pet minuta prije kraja meča izjednačujući pogodak i tako donio važan bod svome timu u trci za titulu sa Realom.

Barselona je dobro počela meč, povela golom Mesija nakon 24 minuta igre i sve je "mirisalo" na novu goleadu katalonskog tima. No, domaći se nijesu predavali. Igrali su otvoreno, spuštenog garda, napali su najbolji španski tim iz svih oružja i to im se isplatilo u 120 sekundi.

Prvo je Maduro na dosta srećan načim izjednačio (nakon kornera i kardinalne greške Valdesa lopta ga je pogodila u tijelo) da bi ubrzo Pablo Ernandez nakon sjajne akcije sa Davidom Viljom napravio potpuni preokret i doveo svoj tim u vođstvo.

Gvardiola je u nastavku u i gru ubacio Gudjonsena i Anrija, pojačao napad i to mu se isplatilo. Upravo je francuski internacionalac iskoristio lošu reakciju golmana Valensije, Cezara i postavio konačnih - 2:2.